BRIUSELIO BLUSOS SEKMADIENĮ

Kaskart, kai vykstu į Briuselį, sekmadienio rytą einu į vietinį blusų turgų. Tai mano mėgstamiausias turgelis (po savojo Blusturgio, žinoma) – jaukus ir sekmadieniškas kaip joks kitas.  Šiandien pirmą kartą pasiėmiau ir fotoaparatą, kad parodyčiau ir tau.

Kiekvienas toks sekmadienis jau turi savo ritualus. Pakeliui prasuku pro begalinio mėtomis ir jūros gėrybėmis kvepiančio maisto turgaus kampą ir išsirenku šviežių vaisių žvaliam rytui. O tada – link Place du Jeu de Balle. Viskas vyksta aikštėje, kur kiekvienas išsidėlioja savo dėžes, skėčius, stalus ar komodas, kilimus… kad ir kas tai būtų, čia tinka viskas.

Yra dvi grupės prekeivių. Vieni, surinkę antikvariatinias gėrybes. O kiti – nereikalingus daiktus. Visi, prišingai nei Blusturgyje, profesionalai.

Derėtis čia būtina. Bet didžioji dalis daiktų – po 1 eurą. O besibaigiant turgui – ir nemokamai.

Iš visų kampų skamba gyva muzika. Vyrų rankose gitaros ar smuikai groja prancūziškas melodijas. Jei nepagailėsi monetų, gausi visą sveikinimų koncertą. Man asmeniškai buvo užsakyta lambada 😉

 

Gal norėtumėte raudonųjų žibintų kvartalo savo kieme?

Aikštėje – milijonas daiktų. Tik, kadangi mano lagaminai visada būna su viršsvoriu ir vos vos užsisega, negaliu sau leisti pirkti jų dar daugiau.

Aplink aikštę – galybė kavinių kavai ir pusryčiams. O už jų – parduotuvėlės su retro baldais ar vintažiniais drabužiais.

Linkėjimai is Briuselio,

Ignė

Vienas komentaras “BRIUSELIO BLUSOS SEKMADIENĮ

  1. Djm sako:

    Nuostabus reportazas…..Siuo metu gyvenu Prancuzijoje, tai labai daznai savaitgaliais vaziuoju i blusturgius netoli Paryziaus ir aplink ji…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s